Menu Zamknij

Tarcza do cięcia asfaltu — na jaki produkt warto postawić?

Asfalt to niezwykle wytrzymały materiał, który wykorzystuje się do budowy dróg. Jest to uboczny produkt rafinacji ropy naftowej. Potocznie określa się jego mianem jednak gotową mieszankę lepiszcza z kruszywem. Znajduje się w niej również nieco mączki mineralnej. Zaletami tego materiału są jego solidność oraz długowieczność. Zalety te stają się jednak wadami w momencie, gdy konieczne jest przeprowadzenie modernizacji lub chociażby niewielkiej kosmetyki. Wtedy potrzebna jest odpowiednia tarcza do cięcia asfaltu, która pozwoli budowniczym usunąć go z podłoża. Chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat tego sprzętu? Czytaj dalej!

Jak tnie się asfalt?

Cięcie asfaltu jest możliwe dzięki technice diamentowej. Wykorzystuje się w jej przypadku narzędzia metaliczno-diamentowe, do których produkcji potrzebny jest diament syntetyczny. Ten rodzaj technologii jest bardzo skuteczny i daje gwarancję, że materiał będzie ucięty równo, a jego krawędzie będą gładkie. Dodatkowo w okolicy ciętego miejsca nie powstaną żadne pęknięcia ani rysy. Właśnie dlatego idealnie nadaje się on do obróbki asfaltu podczas różnego rodzaju prac renowacyjnych. Pozwala na usunięcie konkretnego fragmentu tego materiału bez naruszania innych części. Proces ten wykonuje się przy pomocy maszyn spalinowych lub elektrycznych. Można to robić również ręcznie — np. szlifierką kątową.

Cechy dobrej tarczy do cięcia asfaltu

Jakie cechy powinna mieć dobra tarcza do cięcia asfaltu? Przede wszystkim musi być przygotowana do intensywnego użytkowania. Chodzi o to, by zużywała się powoli. Zwróć też uwagę na segmenty ochronne. Przed zakupem warto dowiedzieć się, czy dany sprzęt nada się zarówno do cięcia na sucho, jak i na mokro. Poszczególne tarcze stosuje się do cięć prostych, a inne do pracy na ukos. Jest to kolejna rzecz, którą warto wziąć pod uwagę przed zakupem. Z pewnością dodatkową zaletą będzie laserowe lutowanie segmentów, które znacząco wpływa na końcową jakość całej tarczy. 

Tarcze z oferty naszego sklepu

Jeśli szukasz solidnej tarczy do cięcia asfaltu, która będzie kompatybilna z podstawowymi narzędziami tnącymi (np. szlifierkami), to zajrzyj do oferty naszego sklepu. Znajdziesz w niej wiele ciekawych pozycji opartych na technice diamentowej. Dobrym przykładem może być model C4897 marki Richmann Exclusive, który pozwala na cięcie wyjątkowo twardych materiałów z dużą prędkością, oferując jednocześnie naprawdę wysoką jakość wykończenia. Jest to produkt marki premium, podobnie jak inne tarcze dostępne w naszym sklepie. Jeśli szukasz wysokiej jakości, sprawdź nasze propozycje. Poradzisz sobie w ten sposób z każdą mieszanką.

Dodaj komentarz